Haber

Nurettin Ödumlü oğul nöbetinde: Kürtleri bitirdiler

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan aileler, HDP il binası önünde çocuklarını bekliyor.

HDP il binası önünde çocuklarını bekleyen ailelere her gün yeni aileler katılıyor. Kimi çocuklarına kavuşurken, kimi de umutla beklemeye devam ediyor.

Siirt’in Şirvan ilçesinden Diyarbakır’a gelen ve oğlu Yusuf için oturma eylemini sürdüren Nurettin Ödumlü, 2014 yılından beri çocuğundan haber alamadığını belirtti.

“Ailece bu üzüntüyü yaşıyoruz”

Ödumlü, terör örgütü mensuplarının çocuğu Yusuf’un ‘öldüğü’ haberini 2019 yılında sözlü olarak yaydıklarını iddia etti. “2014 yılında HDP’liler oğlumu kandırıp dağa götürdüler. 2019’da oğlum için ‘öldü’ lafını yaydılar. Ailece bu üzüntüyü yaşıyoruz. Çocuklarımıza bu acıyı yaşatmaya ne hakları var?

Böyle bir organizasyon dünyada görülmedi. Sözde Kürt hakkını savunuruz diyorlar ama ben 10 yıldır oğlumun sesini duyamıyorum. Bu Kürt haklarını savunmak olur mu? Bu Kürtler bitti. Bütün Kürt gençlerini ölüme gönderiyorlar.”söz konusu.

“Devletimiz Şefkatlidir”

çocuğunuza ‘teslim olmak’Ödüllü, kim aradı, “ Oğlum, ailenin yanına, evine dön. Biz seni çok özledik. Annen ve ben yokluğunda mahvolduk. Oraya gittiğimiz için kimse bizi selamlamıyor. Yazık, günah değil miydi?

Devletimizin askerine ve polisine teslim olun. Geri dönerseniz herhangi bir ceza uygulanmaz. Devletimiz merhametli bir devlettir. Şimdi oradaki tüm gençlerle birlikte geri gelin.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu