Haber

Yeni Malatyaspor Kulübü Seçimli Genel Kurulu Borcun Kapatılmaması Nedeniyle İptal Edildi

Yeni Malatyaspor Kulübü’nün yarın yapılacak olan seçimi, bugün düzenlenen mali kongrede borcun ödenmemesi üzerine iptal edildi.

6 Şubat sarsıntısının ardından TFF 1. Lig’den çekilen Yeni Malatyaspor’da bugün düzenlenen mali kongrede, Lider Ahmet Eryaman başkanlığındaki yönetimin borcu delegeler tarafından çözülmedi. Mali kongrenin ardından basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Ahmet Eryaman, yönetim kurulu olarak göreve geldiklerinde kamuoyunda Yeni Malatyaspor tablosunun çok iyi bilindiğini belirterek, “Yönetim kurulu olarak görevimiz süresince bir sıkıntımız oldu.

Yaman, göreve geldiklerinde bir önceki genel kurulda açığa çıkan yaklaşık 400 milyon TL’lik borçla kulübü devraldıklarını belirterek, “Aradan geçen sürede harcadığımız emek, güç ve parayı göz önünde bulundurarak, bazı çıkar kümelerinin bilinçli ve sistemli bir şekilde üzerimize gelmesine izin vermemek ve yaklaşık 30 milyon TL’lik borcun bizim dönemimiz için ödenmemesi yönündeki çabaları itibarsızlaştırmak amacıyla genel kurulun iptaline karar verdik. – MALATYA

haber-yesilova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu